• 13 października 2014
  • wyświetleń: 4247

Udany występ karateków Atemi

W minioną sobotę w Stargardzie Szczecińskim zostały rozegrane Mistrzostwa Polski w Karate Shotokan wg tradycyjnych przepisów World Shotokan Karate Association. Doskonale w zmaganiach wypadli zawodnicy bielskiego klubu Atemi.

W zawodach rywalizowało ponad 260 zawodniczek i zawodników z 32 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Patronat nad zawodami sprawował Prezydenta Miasta Stargardu Szczecińskiego, Ambasada Japonii oraz Polski Związek Karate.

Doskonale wypadli zawodnicy bielskiego klubu Atemi, którzy w klasyfikacji medalowej ze zdobyczą 10 medali: 7 złotych, 1 srebrnego i 2 brązowych uplasowali się pierwszej pozycji, wyprzedzając Klub Karate Bodaikan Szczecin oraz Klub Karate Nidan Zawadzkie.

Udany występ karateków Atemi - 12.10.2014 · fot. Atemi Bielsko-Biała

Złotymi medalistami mistrzostw zostali: Eliza Gaweł w konkurencjach kata indywidualne młodziczek i juniorek młodszych, Mateusz Tomiczek w konkurencji kata indywidualne juniorów, Maciej Wilczek w konkurencji kata indywidualne seniorów oraz drużyny: juniorek młodszych w składzie: Eliza Gaweł, Sonia Walaszczyk i Aleksandra Skolarz, juniorów w składzie: Mateusz Tomiczek, Dawid Gaweł i Jakub Baron oraz seniorów w składzie: Maciej Wilczek, Mateusz Tomiczek i Grzegorz Wer.

Srebrny medal w konkurencji kata indywidualne seniorów zdobył Mateusz Tomiczek. Brązowe medale wywalczyli: Sonia Walaszczyk w konkurencji kata indywidualne młodziczek oraz Mikołaj Dobrzyński w konkurencji kata indywidualne młodzików.

Należy podkreślić wysoki poziom sportowy, który napawa optymizmem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w Karate Shotokan, które odbędą się w stolicy Szwajcarii w dniach 28-30 listopada b.r. Był to na pewno duży sprawdzian dla potencjalnych zawodników kadry Polski, którzy wezmą udział w Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Bielsku-Białej w dniach 03-04.10.2015 r.