Motoryzacja Bielsko-Biaa Motoryzacja Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Sport

  • 1 kwietnia 2019
  • 2 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 4471

Prezydent Klimaszewski przesiada się z limuzyny na rower miejski

Prima aprilis:

W przeddzień otwarcia systemu BBbike prezydent miasta Jarosław Klimaszewski oznajmił, że do pracy będzie jeździł na rowerze. Gospodarz Bielska-Białej zachęca także pracowników Urzędu Miejskiego do tego, aby zamienili cztery na dwa kółka.

Prezydent Klimaszewski przesiada się z limuzyny na rower miejski · fot.


Prezydent Jarosław Klimaszewski, wzorem włodarzy kilku innych polskich miast, porzuca wygodną limuzynę na rzecz roweru. Już dziś rano gospodarz Bielska-Białej przyjedzie do Ratusza na rowerze.

Na rowery miejskie mają także przesiąść się urzędnicy bielskiego ratusza. Na zapleczu Urzędu Miejskiego, między placem Ratuszowym a ulicą Dmowskiego, ustawiono kilkadziesiąt stojaków na rowery miejskie, z których bezpłatnie będą mogli korzystać urzędnicy.

Prezydent Klimaszewski przesiada się z limuzyny na rower miejski
Prezydent Klimaszewski przesiada się z limuzyny na rower miejski · fot.


Co ciekawe w Urzędzie Miejskim zostanie utworzony ranking pracowników magistratu. Osoby, które "wykręcą" na rowerze najwięcej kilometrów, mogą liczyć na specjalną premię roczną.

Warto także wspomnieć, że dzięki decyzji prezydenta Jarosława Klimaszewskiego, miasto zaoszczędzi około 200 tysięcy złotych. Tyle bowiem miała kosztować nowa limuzyna, którą urząd planował nabyć w 2019 roku.

Inauguracja systemu BBbike - 1.04.2019 · fot.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA