• 4 marca 2019
  • wyświetleń: 2206

[ZDJĘCIA] Dziewięć medali karateków Atemi Bielsko-Biała

W sobotę 2 marca, już po raz 25. w Środzie Wielkopolskiej odbył się Turniej Dzieci i Młodzieży DRAGON CUP w Karate Olimpijskim WKF. W zawodach wzięło udział 356 zawodników z 29 klubów z całej Polski. KSA Atemi reprezentowało pięcioro zawodników, którzy nie zawiedli i do Bielska-Białej wrócili z dziewięcioma medalami.

DRAGON CUP w Karate Olimpijskim WKF - 2.03.2019 · fot. Atemi Bielsko-Biała

Złoty medal w kata juniorek zdobyła Anna Kowalska, która na podium stanęła z dwiema pozostałymi zawodniczkami bielskiego Atemi: Joanną Janotą (2. miejsce) oraz Wiktorią Olmą (3. miejsce). W tym samym składzie dziewczęta znalazły się znowu na podium odbierając złote medale, tym razem w konkurencji drużynowej kata. Wiktoria Olma i Joanna Janota do zdobytych już dwóch medali dołożyły odpowiednio srebro i brąz w kata juniorek młodszych.

Nasi panowie również pokazali klasę. Złoty medal w kata juniorów wywalczył Maciej Gawor. Do worka z medalami dwa brązy dorzucił Krzysztof Karwowski, który stanął na najniższym stopniu podium w kata młodzików oraz juniorów młodszych.