• 11 kwietnia 2012
  • 4 maja 2012
  • wyświetleń: 6150

Górska Majówka w Bielsku-Białej

Majowy weekend w Bielsku-Białej rozpoczął się bardzo aktywnie. W Wapienicy, w ramach „Górskiej Majówki 2012” pod patronatem Prezydenta Miasta Jacka Krywulta odbył się Bieg Górski i Marsz Nordic Walking. Organizatorem tej sportowo-rekreacyjnej imprezy była Fundacja „Na Przełaj” przy współudziale Gminy Bielsko-Biała.

Pogoda dopisała, więc już od godz. 8:00 w biurze zawodów pojawiali się chętni do wzięcia udziału w zawodach. Ostatecznie na starcie biegu o godz. 10:00 stanęło ok. 80 zawodników, a pół godziny później w marszu uczestniczyło ok. 50 osób.

"Górska Majówka" na sportowo · fot. UM Bielsko-Biała

Bieg Górski rozpoczął się na parkingu przy ul. Tartacznej, a jego trasa prowadziła Doliną Luizy, następnie wiodła na szczyt Błatniej (950 m n.p.m.), a dalej grzbietem góry w stronę szczytu Przykra i zbiegała bardzo stromym zboczem do trasy w dolinie przy zaporze. Meta znajdowała się w miejscu startu. Uczestnicy pokonali dystans 15,5 km. Z 81 startujących najlepszy okazał się Jarosław Gniewek, który pokonał trasę biegu w czasie 1h07:05.3. Wśród kobiet najszybsza była Anna Celińska z czasem 1h18:33.7.

Z kolei trasa Marszu Nordic Walking rozpoczęła się w tym samym miejscu, początkowo biegnąc łagodnie, prowadząc następnie przez Dolinę Wapienicy drogą początkowo asfaltową, a później gruntową, utwardzoną. Zawodnicy pokonali 8-kilometrową pętlę i zakończyli rywalizację przy „Karczmie pod zaporą”.

W programie „Górskiej Majówki” znalazło się także wiele atrakcji dla dzieci i osób towarzyszących zawodnikom. W porozumieniu z bielskim Centrum Sportowym Modelarnia utworzono salę fitness na świeżym powietrzu. W zajęciach mogli wziąć udział wszyscy chętni, którzy mieli ochotę spróbować swoich sił w aerobic dance czy spinningu pod okiem instruktorów. Dzieci rywalizowały w biegach na 100 m, 200 m i 400 m, skokach w workach, czy skokach na piłce.

Były to pierwsze, ale jak zapewniają organizatorzy, na pewno nie ostatnie zawody dla miłośników górskiego biegania oraz nordic walking.