bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Sport

  • 28 czerwca 2018
  • wyświetleń: 593

Mistrzostwa Miasta Bielska-Białej w pływaniu dla uczniów

Organizowane przez Beskidzkie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, zawody pływackie dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów już od wielu lat wpisują się w kalendarz sportowych imprez w Bielsku-Białej.

Mistrzostwa Miasta Bielska-Białej w pływaniu dla uczniów - 19.06.2018 · fot.


Tegoroczne „Mistrzostwa Miasta Bielska-Białej w pływaniu dla uczniów klas podstawowych i gimnazjalnych” miały miejsce 19 czerwca na odkrytej pływalni „Start” w Cygańskim Lesie. Reforma edukacji w Polsce, spowodowała nieznaczne korekty w formule Mistrzostw, jednak rywalizacja między poszczególnymi rocznikami uczniów pozostała niezmieniona. Współorganizatorami imprezy były: Urząd Miejski w Bielsku-Białej oraz Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

O 12 kompletów medali i dyplomów rywalizowali: 97 zawodniczek i 101 zawodników reprezentujący 14 szkół. Otwarty charakter zawodów dał możliwość zaprezentowania umiejętności pływackich, nie tylko uczniom bielskich szkół, ale także młodzieży szkolnej z Buczkowic i Kóz. W zawodach wystartowały 22 sztafety - 11 żeńskich i 11 męskich.

Puchar za zajęcie I miejsca w punktacji łącznej zawodników z klas podstawowych urodzonych w latach 2005-2011 zdobyła SP nr 36 im. Armii Krajowej w Bielsku-Białej (226 punktów). II miejsce w tej klasyfikacji zajęła SP nr 13 im. Władysława Jagiełły w Bielsku-Białej (156 punktów), a III miejsce przypadło w udziale SP im. Mikołaja Kopernika w Buczkowicach (127 punktów).

Puchar za zajęcie I miejsca w punktacji łącznej zawodników z klas podstawowych i gimnazjalnych urodzonych w latach 2002-2004 zdobyła również SP nr 36 im. Armii Krajowej w Bielsku-Białej (108 punktów). II miejsce w tej klasyfikacji zajęła SP nr 13 im. Władysława Jagiełły w Bielsku-Białej (70 punktów), a III miejsce przypadło w udziale SP nr 27 im. Janusza Kusocińskiego w Bielsku-Białej (45 punktów).

Mistrzostwa Miasta Bielska-Białej w pływaniu dla uczniów - 19.06.2018 · fot.


W konkurencjach indywidualnych i sztafetowych czołowe miejsca zajęli:

50 m stylem dowolnym dziewcząt urodzonych w latach 2011-2010-2009:

I miejsce - Lena Leśna (SP 13 Bielsko-Biała)
II miejsce - Laura Zięba (SP 36 Bielsko-Biała)
III miejsce - Zofia Śliwa (SP Buczkowice)

50 m stylem dowolnym chłopców urodzonych w latach 2011-2010-2009:
I miejsce - Konrad Piznal (SP 36 Bielsko-Biała)
II miejsce - Alan Zaporowski (SP 37 Bielsko-Biała)
III miejsce - Adam Piechota (SP 36 Bielsko-Biała)

50 m stylem dowolnym dziewcząt urodzonych w latach 2008-2007:
I miejsce - Angelika Drobna (SP 36 Bielsko-Biała)
II miejsce - Antonina Król (SP 13 Bielsko-Biała)
III miejsce - Anna Kurysia (SP Buczkowice)

50 m stylem dowolnym chłopców urodzonych w latach 2008-2007:
I miejsce - Alex Szostak (SP 36 Bielsko-Biała)
II miejsce - Maksymilian Jańczyk (SP 36 Bielsko-Biała)
III miejsce - Mikołaj Dybała (SP 36 Bielsko-Biała)

50 m stylem dowolnym dziewcząt urodzonych w latach 2006-2005:
I miejsce - Weronika Więcek (SP 2 Kozy)
II miejsce - Oliwia Borowska (SP 3 Bielsko-Biała)
III miejsce - Julia Masłowska (SP 33 Bielsko-Biała)

50 m stylem dowolnym chłopców urodzonych w latach 2006-2005:
I miejsce - Miłosz Pasowicz (SP 3 Bielsko-Biała)
II miejsce - Michał Chmielniak (SP 13 Bielsko-Biała)
III miejsce - Nikodem Smaga (SP Buczkowice)

Mistrzostwa Miasta Bielska-Białej w pływaniu dla uczniów - 19.06.2018 · fot.


sztafeta 4x50 m stylem dowolnym dziewcząt urodzonych w latach 2011-2005:
I miejsce - SP 13 Bielsko-Biała
II miejsce - SP 36 Bielsko-Biała
III miejsce - SP 3 Bielsko-Biała

sztafeta 4x50 m stylem dowolnym chłopców urodzonych w latach 2011-2005:
I miejsce - SP 36 Bielsko-Biała
II miejsce - SP 13 Bielsko-Biała
III miejsce - SP Buczkowice

50 m stylem dowolnym dziewcząt urodzonych w latach 2004-2003-2002:
I miejsce - Oliwia Lubińska (SP 27 Bielsko-Biała)
II miejsce - Małgorzata Kosiec (SP 27 Bielsko-Biała)
III miejsce - Nina Mikrut (SP 36 Bielsko-Biała)

50 m stylem dowolnym chłopców urodzonych w latach 2004-2003-2002:
I miejsce - Kacper Połuszejko (SP 36 Bielsko-Biała)
II miejsce - Marcin Lechowicz (SP 36 Bielsko-Biała)
III miejsce - Wojciech Białecki (SP 20 Bielsko-Biała)

sztafeta 4x50 m stylem dowolnym dziewcząt urodzonych w latach 2004-2003-2002:
I miejsce - SP 36 Bielsko-Biała
II miejsce - SP 13 Bielsko-Biała
III miejsce - ZSO im. Żeromskiego Bielsko-Biała

sztafeta 4x50 m stylem dowolnym chłopców urodzonych w latach 2004-2003-2002:
I miejsce - SP 36 Bielsko-Biała
II miejsce - SP 13 Bielsko-Biała
III miejsce - SP 27 Bielsko-Biała

Marcin Goliasz

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.