bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Sport

  • 26 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 2467

W Szczyrku otworzą magazyn śniegu i przygotują trasę na majówkę

W piątek 27 kwietnia nastąpi otwarcie magazynu śniegu Beskid Sport Arena w Szczyrku oraz rozpocznie się formowanie trasy narciarskiej na okres majówki.

śnieg
Magazyn śniegu - 09.04.2018 · fot.


Nowoczesny ośrodek narciarski Beskid Sport Arena w Szczyrku na przełomie marca i kwietnia wybudował nowy Magazyn Śniegu o łącznej objętości około 3,5 tyś m3. Lokalizacja Magazynu to górna polana BSA na długości wyciągu narciarskiego WN2.

Wszystkie prace były koordynowane przez generalnego projektanta BSA, firmę Mosty Katowice Sp. z o.o. z wykorzystaniem technologii wiodącej światowej firmy w zakresie utrzymania i produkcji śniegu Steinbach Alpin z austriackiego Kitzbuchel.

Magazyn Śniegu posłuży do budowy trasy zjazdowej na okres "Majówki", czyli od 28.04.2018 do 6.05.2018. Trasa numer 4 będzie miała 180 m długości i 30 m szerokości. Budowa trasy w tym okresie obejmie śnieg zmagazynowany w magazynie oraz śnieg wyprodukowany za pomocą maszyny All Weather Snow, która wytwarza plastyczny śnieg przy dodatnich temperaturach.

Atrakcje majówkowe BSA:
  • naśnieżona trasa narciarska wzdłuż wyciągu WN2 (180 m)
  • tor grawitacyjny Tatrabob
  • największa w Szczyrku wypożyczalnia rowerów
  • pokazy kulinarne w Restauracji u Ignacego na górnej polanie BSA

ab / bielsko.info

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.