bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Sport

  • 20 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 951

Maraton Pływacki na Trocliku. Uczestnicy chcą przepłynąć 1478 km

Za nami:

W dniach 21-22 kwietnia na Basenie Troclik w Bielsku-Białej obędzie się integracyjny, 24-godzinny maraton pływacki "Płyniemy do Rzymu". Uczestnicy chcą przepłynąć aż 1478 kilometrów!

płyniemy do rzymu


Maraton jest kontynuacją Sztafety "Płyniemy do Rzymu", która miała miejsce w dniu kanonizacji św. Jana Pawła II. Organizatorzy zakładali wówczas przepłynięcie 1478 długości basenu czyli symbolicznej odległości między Bielskiem-Białą a Rzymem. Jednakże sumując dotychczasowe dokonania, uczestnicy tego przedsięwzięcia przepłynęli łącznie dystans 2450 km, zatem "dopłynęli" do Rzymu, a nawet dalej.

W maratonie mogą uczestniczyć wszyscy, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej. Organizatorzy zachęcają, aby dzieciom i młodzieży towarzyszyli rodzice. Osoby niepełnosprawne mogą płynąć w towarzystwie opiekunów. A ci, którzy jeszcze nie czują się w wodzie całkiem pewnie, mogą wspomagać się sprzętem.

Zgłoszenia są przyjmowane indywidualnie oraz grupowo. Wystarczy zadeklarować przepłynięcie określonego dystansu (minimum 1 długość basenu). Regulamin oraz karta zgłoszeniowa Integracyjnego Maratonu Pływackiego "Płyniemy do Rzymu" znajduje się na stronie internetowej Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.