• 16 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 2037

Karatecy Atemi wrócili z Torunia z workiem medali!

W sobotę 14 kwietnia w Toruniu odbyła się kolejna edycja zawodów pod nazwą Copernicus Cup w Karate. Na starcie stanęło 245 zawodników z 20 klubów. Klub Sportów Azjatyckich ATEMI reprezentowało 13 zawodników, którzy w konkurencjach indywidualnych i drużynowych zdobyli 22 medale, w tym 10 złotych, 5 srebrnych i 7 brązowych co w klasyfikacji medalowej uplasowało klub z Bielska-Białej na 3. pozycji.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej wywalczył białostocki Kaisho a na drugiej pozycji uplasował się klub Yamabushi Bydgoszcz. Najlepszą zawodniczką turnieju została zawodniczka Atemi - Wiktoria Toś, która zdobyła 3 złote medale.

• Michał Polak - kata indywidualne juniorów młodszych 14-15 lat oraz juniorów 16-17 lat,
  • Drużyna kata indywidualnego juniorów 16-17 lat w składzie: Krzysztof Karwowski, Michał Polak, Daniel Fulara.

Brązowe medale zdobyli:
  • Aleksandra Toś - kata indywidualne dziewcząt 10 lat,
  • Kacper Ołownia - kata indywidulne chłopców 12-13 lat oraz juniorów młodszych 14-15 lat,
  • Wiktoria Olma - kata indywidualne juniorek młodszych 14-15 lat oraz juniorek 16-17 lat,
  • Maria Kliś - kata indywidualne juniorek młodszych 14-15 lat oraz juniorek 16-17 lat,

Organizatorem turnieju był miejscowy klub Ronin przy wsparciu miasta Toruń. Zawody odbyły się pod auspicjami Polskiej Unii Karate, która od 13 kwietnia b.r. jest jedynym przedstawicielem World Karate Federation (WKF) w Polsce.