Sport

• 29 maja 2017
  • wyświetleń: 1999

Karatecy Atemi przywieźli 11 medali z zawodów w Pleszewie

W sobotę 27 maja w Pleszewie odbył się Grand Prix Wielkopolski w Olimpijskim Karate WKF. Na starcie stanęło 401 zawodniczek i zawodników z 56 klubów. Oprócz klubów z Polski, Pleszew gościł ekipy z Czech, Ukrainy, Łotwy i Rumunii. Organizatorem zawodów był Pleszewski Klub Karate. Turniej odbył się pod auspicjami Polskiego Związku Karate.

Grand Prix Wielkopolski w Olimpijskim Karate WKF - 27.05.2017 · fot. Atemi Bielsko-Biała

Doskonale spisała się dwunastka młodych zawodników z Atemi, która z pleszewskich zawodów przywiozła 11 medali w tym: 4 złote, 5 srebrnych i 2 brązowe, tym samym plasując się na 5. pozycji w klasyfikacji medalowej.

Złote medale zdobyli: Aleksandra Toś w konkurencji kata indywidualne dziewcząt do 10 lat, Wiktoria Toś w konkurencji kata indywidualne młodziczek 12-13 lat, Daniel Fulara w konkurencji kata indywidualne młodzików 12-13 lat, oraz Anna Kowalska w konkurencji kata indywidualne juniorek młodszych 14-15 lat.
Srebrne medale wywalczyli: Joanna Janota w konkurencji kata indywidualne młodziczek 12-13 lat, Michał Polak w konkurencjach kata indywidualne młodzików 12-13 lat i juniorów młodszych 14-15 lat, Maria Kliś w konkurencji kata indywidualne juniorek młodszych 14-15 lat oraz Anna Kowalska w konkurencji kata indywidualne juniorek 16-17 lat.

Brązowe medale zdobyli: Wiktoria Toś w konkurencji kata indywidualne dziewcząt do 12 lat oraz Daniel Fulara w konkurencji kata indywidualne juniorów młodszych 14-15 lat. Tuż za podium uplasowali się: Marlena Kępys, Krzysztof Karwowski i Maciej Gawor.