Motoryzacja Bielsko-Biaa Motoryzacja Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Sport

  • 27 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 2236

Wyłoniono najlepszych młodych pływaków z Bielska-Białej - zdjęcia

"Otwarte Mistrzostwa Miasta Bielska-Białej w pływaniu Szkół Ponadgimnazjalnych", podobnie jak w roku ubiegłym, odbyły się 20 kwietnia na pływalni "Troclik" na Osiedlu Karpackim.

Otwarte Mistrzostwa Miasta Bielska-Białej w pływaniu Szkół Ponadgimnazjalnych - 20.04.2017 · fot.


Beskidzkie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, które zorganizowało imprezę, od wielu lat prowadzi działalność mającą na celu popularyzowanie aktywności sportowej wśród dzieci i młodzieży. Warto odnotować, że równie ważnym działaniem edukacyjnym Beskidzkiego WOPR, skierowanym do najmłodszych, jest prowadzenie prelekcji w szkołach z zakresu bezpieczeństwa nad wodą oraz podstawowej nauki pływania.

W Mistrzostwach o 12 kompletów medali i dyplomów rywalizowało 82 zawodników i 60 zawodniczek reprezentujących 13 szkół. W porównaniu z latami ubiegłymi, uczestnicy tegorocznych zawodów mieli możliwość wykazania się bardziej wszechstronnymi umiejętnościami pływackimi, ponieważ mogli startować w dwóch konkurencjach indywidualnych i w jednej sztafecie. W zawodach wystartowało 13 sztafet - 6 żeńskich i 7 męskich.

Puchar za zajęcie I miejsca w punktacji łącznej, zdobyło IV LO im. Komisji Edukacji Narodowej (259 punktów). II miejsce w tej klasyfikacji zajęło III LO im. Stefana Żeromskiego (241 punktów), a III miejsce przypadło w udziale V LO (157 punktów).
Współorganizatorami Mistrzostw były: Urząd Miejski w Bielsku-Białej oraz Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W konkurencjach indywidualnych i sztafetowych czołowe miejsca zajęli:

50 m stylem dowolnym dziewcząt:
I miejsce - Marta Dobrowolska (II LO im. A. Asnyka)
II miejsce - Klaudia Borko (III LO im. S. Żeromskiego)
III miejsce - Kamila Sobczyk (V LO)

50 m stylem dowolnym chłopców:
I miejsce - Mikołaj Górny (LO KTK)
II miejsce - Piotr Socha (IV LO im. KEN)
III miejsce - Adrian Stańczak (III LO im. S. Żeromskiego)

50 m stylem klasycznym dziewcząt:
I miejsce - Klaudyna Krywult (IV LO im. KEN)
II miejsce - Maja Wojtylak (III LO im. S. Żeromskiego)
III miejsce - Aleksandra Gadocha (ZS im. J. Tuwima)

50 m stylem klasycznym chłopców:
I miejsce - Damian Otrząsek (I LO im. M. Kopernika)
II miejsce - Sergiusz Ratajczak (VIII LO im. H. Chrzanowskiej)
III miejsce - Adrian Stańczak (III LO im. S. Żeromskiego)

50 m stylem grzbietowym dziewcząt:
I miejsce - Klaudia Borko (III LO im. S. Żeromskiego)
II miejsce - Oliwia Klimczak (IV LO im. KEN)
III miejsce - Karolina Karkoszka (LO im. Kopalińskiego)

50 m stylem grzbietowym chłopców:
I miejsce - Hubert Wąsowicz (I LO im. M. Kopernika)
II miejsce - Jakub Wyrobek (V LO)
III miejsce - Adam Styrkosz (IV LO im. KEN)

50 m stylem motylkowym dziewcząt:
I miejsce - Maja Wojtylak (III LO im. S. Żeromskiego)
II miejsce - Dominika Bułka (VIII LO im. H. Chrzanowskiej)
III miejsce - Karolina Karkoszka (LO im. Kopalińskiego)

50 m stylem motylkowym chłopców:
I miejsce - Damian Otrząsek (I LO im. M. Kopernika)
II miejsce - Mikołaj Górny (LO KTK)
III miejsce - Adam Antonik (V LO)

100 m stylem zmiennym dziewcząt:
I miejsce - Marta Dobrowolska (II LO im. A. Asnyka)
II miejsce - Klaudyna Krywult (IV LO im. KEN)
III miejsce - Agnieszka Owczarzy (III LO im. S. Żeromskiego)

100 m stylem zmiennym chłopców:
I miejsce - Adam Antonik (V LO)
II miejsce - Adrian Danielczyk (IV LO im. KEN)
III miejsce - Piotr Socha (IV LO im. KEN)

sztafeta 4x50 m stylem dowolnym dziewcząt:
I miejsce - III LO im. S. Żeromskiego
II miejsce - II LO im. A. Asnyka
III miejsce - IV LO im. KEN

sztafeta 4x50 m stylem dowolnym chłopców:
I miejsce - I LO im. M. Kopernika
II miejsce - V LO
III miejsce - III LO im. S. Żeromskiego

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA