Sport

• 18 grudnia 2016
  • wyświetleń: 6485

Siatkarki BKS Bielsko-Biała pokonały KSZO Ostrowiec Św.

W sobotnim spotkaniu 12. kolejki kobiecej Orlen Ligi, siatkarki BKS Profi Credit pokonały KSZO Ostrowiec Św. 3:2 (11:25, 20:25, 25:18, 25:14, 15:10). Po raz drugi w tym sezonie bielszczanki odwróciły losy meczu, bowiem przegrywając 0:2 potrafiły wygrać 3:2.

bks
BKS Profi Credit Bielsko-Biała pokonały KSZO Ostrowiec Św.3:2 · fot. siatkowka.bks.bielsko.pl

Bielskie siatkarki rozpoczęły mecz niezwykle spięte. KSZO rozpoczęło od prowadzenia 5:0, z czego cztery punkty przyjezdne zdobyły przez błędy gospodyń. W dalszej części seta zawodniczki z Ostrowca Świętokrzyskiego grały to, co założyły sobie przed meczem, natomiast w bielskich szeregach panował totalny chaos. Ostatecznie partia zakończyła się wynikiem 25:11, co nie wróżyło nic dobrego.

W drugim secie gra bielszczanek wyglądała już lepiej, ale wciąż daleka była od ideału. Rozpoczęło się od prowadzenia BKS PROFI CREDIT 2:0, ale chwilę później było już 5:5. W końcowce seta KSZO odskoczyło na trzy punkty (21:18), a chwilę później po czterech punktach zdobytych z rzędu wygrało 25:20.

Do połowy trzeciego seta trwała walka przypominająca przeciąganie liny. Raz jeden zespół raz drugi cieszył się z prowadzenia, ale jako pierwsze nerwy uspokoiły gospodynie, które osiągnęły kilka punktów przewagi (18:14). Set zakończył się wygraną 25:18, co dawało nadzieję, że mecz będzie jeszcze zwycięski.

Czwarta odsłona meczu toczyła się pod dyktando gospodyń. Niezwykle skuteczna w pierwszych dwóch partiach Joanna Kapturska nie potrafiła się przedrzeć przez bielski blok, który jak się później okazało był kluczem do zwycięstwa (łącznie 18 bloków bielszczanek w całym meczu).

W tiebreaku ostatni remis mieliśmy przy stane 4:4. Później gospodynie zdobyły cztery punkty z rzędu i zaczęły kontrolować wydarzenia na boisku. Przetrwały trudny moment (zbliżenie się KSZO na 8:9) i nie dały się już pokonać. W końcówce meczu ataki bielskiego zespołu rozłożyły się idealnie po równo. Swoje piłki skończyły Staniucha-Szczurek, Trojan i piłkę meczową Mikyskova.