• 13 czerwca 2016
  • wyświetleń: 4294

Sukces młodych pływaczek UKS „Ondraszek” - 6 medali i 2 tytuły

8 czerwca na Krytej Pływalni „Olimpijczyk” w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Okręgu Śląskiego 11-latków. W zawodach uczestniczyło 315 zawodników i zawodniczek z 34 klubów. Miasto Bielsko-Biała reprezentował Uczniowski Klub Sportowy „Ondraszek” w składzie: Magdalena Gach, Alicja Lubińska, Jakub Ziemba.

Sukces młodych pływaczek UKS „Ondraszek”
Sukces młodych pływaczek UKS „Ondraszek” · fot. UKS „Ondraszek”

Nasza waleczna ekipa powróciła do Bielska-Białej z dorobkiem sześciu medali, co w klasyfikacji generalnej klubów uplasowało UKS na 7. miejscu w rankingu medalowym. Jednak to, co najbardziej cieszy, to dwa tytuły Mistrzyń Śląska na dystansie 50 m stylem motylkowym wywalczone przez Alicję Lubińską z czasem 0:36,17 oraz na 100 m stylem motylkowym przez Magdalenę Gach z czasem 1:24,57.

Alicja Lubińska
Alicja Lubińska · fot. UKS „Ondraszek”

Alicja zdobyła również srebrny medal na dystansie 50 m stylem grzbietowym z czasem 0:38,08 oraz brązowy medal w konkurencji 100 m stylem klasycznym (czas 1:28,82). Magdalena swoje mistrzostwo potwierdziła jeszcze dwoma srebrnymi medalami w konkurencji 50 m stylem motylkowym z czasem 0:36,26 oraz 100 m stylem dowolnym z czasem 1:12,43.